• EKO-ENERGIA W GMINIE HANNA
    Ciepła woda za darmo
  • 265 instalacji w budynkach prywatnych
    7 instalacji w budynkach użyteczności publicznej
  • 5 pieców na biomasę w budynkach użyteczności publicznej
    Czysta energia

Urząd Marszałkowski przyznał gminie Hanna dofinansowanie w wysokości niemal 2,5 mln zł do projektu „Eko-energia w gminie Hanna”. - To aż 85 procent wszystkich kosztów kwalifikowanych - cieszy się wójt Grażyna Kowalik. Dzięki tym środkom ponad ćwierć tysiąca domów w całej gminie już wkrótce ogrzewanych będzie energią słoneczną.

Decyzję o przyznaniu dofinansowania na montaż instalacji solarnych wójt Grażyna Kowalik dostała w ubiegłym tygodniu. - Warty prawie 3 mln zł projekt „Eko-energia w gminie Hanna” pozwoli na wzrost poziomu życia naszych mieszkańców, a dzięki inwestycji w odnawialne źródła energii przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego - cieszy się wójt Grażyna Kowalik. - Już wkrótce 265 domów, czyli wszystkie, które zgłosiły swój akces do projektu ogrzewać będzie energia słoneczna. Chcę zaznaczyć, że wkład własny mieszkańca to tylko 15 procent wartości kolektora, więc naprawdę niedużo - uważa pani wójt. Oprócz instalacji paneli słonecznych projekt zakłada także montaż ekologicznych pieców na biomasę. Zostaną one zamontowane w szkołach - w Dańcach, Dołhobrodach, Holeszowie oraz w budynkach gimnazjum i podstawówki w Hannie. W ramach programu powstanie także specjalny serwis internetowy poświęcony szeroko rozumianej energii odnawialnej ze szczególnym uwzględnieniem pieców na biomasę i kolektorów słonecznych. Dzięki niemu każdy mieszkaniec będzie miał stały wgląd w projekt, będzie mógł wyliczyć redukcję zanieczyszczeń albo on-line zgłosić awarię swojej instalacji.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem